O autorze
Zakładki:
Ocenione
Ulubione blogi
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
RSS
sobota, 26 lutego 2011
43. 'szkoła dla blondynek' KIERAN SCOTT

TYTUŁ : 'szkoła dla blondynek'

AUTOR : kieran scott

ROK WYDANIA : 2006

WYDAWNICTWO : znak

PRZEKŁAD : rafał śmietana

NASZA OCENA : 10/10

NASZE ZDANIE : książka była tak świetna, że nawet nie wiem, od czego zacząć. przypominając sobie niektóre jej momenty, wciąż czuję dreszczyk emocji. polowałam na nią od dłuższego czasu z dwóch powodów: 1) napisała ją moja ulubiona autorka, 2) jeden z głównych bohaterów ma na imię Daniel, a to imię.. no, powiedzmy, że o kimś mi przypomina. wiem, że tytuł i opis brzmią dosyć kiczowato, ale, o czym już kilka razy wspominałam, to tylko pozory. no więc książka opowiada o szesnastoletniej Annisie Gobrowski, która z New Jersey przeprowadza się na słoneczną Florydę. w nowej szkole, Sand Dune High, na początku nie może się odnaleźć. czuje się nieswojo widząc, że chodzą do niej jedynie dwie brunetki - ona i jej nowo poznana przyjaciółka Bethany - a reszta dziewczyn to blondynki. w dodatku zdarza się jej kilka wpadek. mimo tak smętnego zaczęcia nauki we florydzkiej szkole, Annisa w końcu odnajduje swoje miejsce w szeregu - zapisuje się na kwalifikacje do drużyny cheerleaderek, które wygrywa. początkowo kapitanka i jej załoga są do niej źle nastawione, jednak kiedy Annisa podsuwa pomysł wojny na psikusy, wszystko się zmienia - cheerleaderki i zawodnicy szkolnej drużyny futbolowej, w której gra Daniel (sąsiad Annisy, a zarazem chłopak dziewczyny, która wyraźnie jej nienawidzi), zżywają się ze sobą, wspólnie walczą kontra West Wind - przeciwnej szkole. no i tutaj akcja zaczyna się rozkręcać, ciśnienie rośnie. nie będę zdradzać Wam więcej szczegółow, bo jeśli chcecie się ich dowiedzieć, książkę na pewno przeczytacie. zdecydowanie POLECAM.

OPIS : Szkoła dla blondynek to kolejna powieść autorki bestsellerowego Klubu niewiniątek - zabawna, lekka, w sam raz na wakacje!
Tym razem poznajemy Annisę. Ma ona poważny problem - w nowej szkole na Florydzie wszystkie dziewczyny to blondynki. Poza nią samą, oczywiście. Niewłaściwy kolor włosów i skłonność do wpadania w kłopoty wcale nie pomagają nawiązać przyjaźni. Co najgorsze, nie pozwalają też spełnić marzenia o zostaniu cheerleaderką. Annisa się jednak nie poddaje i wprowadza niezłe zamieszanie... Książka nadaje się idealnie dla nastolatek, które borykają się z problemami wkraczania w dorosłe życie. Bohaterka przeżywa wiele wewnętrznych rozterek, które zmuszają młode czytelniczki do poważnego zastanowienia się nad własnym życiem, jego celem i wartościami.

14:24, corrupted
Link Komentarze (16) »
sobota, 05 lutego 2011
42. 'pośredniczka : nawiedzony' MEG CABOT

TYTUŁ : 'pośredniczka : nawiedzony'

AUTOR : meg cabot

ROK WYDANIA : 2005

WYDAWNICTWO : amber

PRZEKŁAD : aleksandra januszewska

NASZA OCENA : 9/10

NASZA OPINIA : muszę przyznać, że książka mnie naprawdę wciągnęła. ale nie ma się czemu dziwić, w końcu napisała ją jedna z moich ulubionych autorek ;) ogólnie seria 'pośredniczka' bardzo mi się podoba. wszystkie części wydają się podobnie ciekawe. 'nawiedzoną' przeczytałam dość szybko, ponieważ mnie zaciekawiła. opowiada o Suze, która jest pośredniczką między światem żywych a umarłych. jakiś czas temu zakochała się w jednym z duchów. miał on na imię Jessie i został zamordowany ponad 150 lat temu w domu, w którym mieszka teraz Susannah, dlatego nieraz pojawia się w jej pokoju. od jakiegoś jednak czasu dziewczynie wydaje się, że nie czuje on już do niej nic więcej poza przyjaźnią. pewnego dnia w jej szkole pojawia się Paul, przystojny chłopak, także pośrednik, który dawniej o mało nie zabił Suze i chciał wyegzorcyzmować Jessiego. zakochuje się w Suzie, przez co pogarsza relacje między nią a Jessiem. wkrótce część spraw się wyjaśnia, jednak nie bez przeszkód. nie będę zdradzać wszystkiego, w razie gdyby ktoś chciał książkę przeczytać, do czego zresztą zachęcam. POLECAM.

OPIS : Kiedy jesteś zakochana, nie zawracasz sobie głowy takimi sprawami jak to, czy serce faceta bije, czy nie...
Życie Suze to nie piknik. Mało tego że jest pośredniczką pomiędzy światem żywych i umarłych, to jeszcze kocha Jesse'a. Ducha. A teraz ma następny problem, z Paulem, też pośrednikiem, który stawia jej diabelskie ultimatum.
Paul chce się umówić z Suze randkę... i pozbyć Jesse'a raz na zawsze.
Meg Cabot znów daje w kość Suze, która nigdy nie podejrzewała, że żywy chłopak może narobić jej tyle kłopotu!

21:54, corrupted
Link Komentarze (12) »