O autorze
Zakładki:
Ocenione
Ulubione blogi
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
RSS
środa, 26 stycznia 2011
41. 'szalone życie rudolfa' JOANNA FABICKA

TYTUŁ : 'szalone życie rudolfa'

AUTOR : joanna fabicka

ROK WYDANIA : 2002

WYDAWNICTWO : W.A.B.

NASZA OCENA : 2/10

NASZE ZDANIE : książka ta ma, z tego co wiem, bardzo różne opinie. jedni są nią zachwyceni, a innym wcale się nie spodobała. cóż, ja zaliczam się do tej drugiej grupy. według mnie dzieje się w niej dużo, lecz nic wciągającego. czytałam i czytałam, nie mogąc się doczekać ostatniej strony. poczucie humoru w książce też zupełnie nie dla mnie.. oprócz tego trochę denerwowało mnie w niej to, że bohater bez przerwy miał jakieś brudne myśli. mimo zapewnień znalezionych z tyłu książki bądź czytając różne opinie, wcale nie się śmiałam się do rozpuku podczas lektury. NIE POLECAM.

OPIS : Przezabawny pamiętnik piętnastoletniego gimnazjalisty, komentujący w dowcipny sposób otaczającą nas rzeczywistość i niedawne wydarzenia (od strajku pielęgniarek, przez Przystanek Woodstock, aż po tragedię WTC). Nastolatek, który imię dostał na cześć znanego aktora (dzięki wyimaginowanemu romansowi babci), do swoich problemów zalicza: Pęcherza (nauczyciela w gimnazjum), nocne polucje, sny o trzecim jądrze, brak kasy, koszmarnego bratanka Gonzo (przywódcę buntu w przedszkolu), babcię w boa, która śliwki w czekoladzie uznaje za podstawowy produkt spożywczy, skandaliczne instalacje artystyczne ojca, jego romans z młodą Koreanką. Chodząc na castingi, Rudolf zadręcza się pytaniem, jak przekonać świat o swoim geniuszu aktorskim oraz jak dyskretnie obejrzeć ofertę sex-shopu. Każdy, kto przeżył koszmar dojrzewania, chodził do szkoły, miał toksycznych rodziców odnajdzie w zapiskach Rudolfa własne przeżycia i będzie się śmiał do łez.

22:33, corrupted
Link Komentarze (14) »
poniedziałek, 03 stycznia 2011
40. 'numery. czas uciekać' RACHEL WARD

TYTUŁ : 'numery. czas uciekać'

AUTOR : rachel ward

ROK WYDANIA : 2009

WYDAWNICTWO : wilga

PRZEKŁAD : anna dorota kamińska

NASZA OCENA : 9.5/10

NASZA OPINIA : po książkę sięgnęłam po przeczytaniu jej pozytywnej recenzji na którymś z blogów i jak się po przeczytaniu okazało - było warto. książka jest bardzo dobra. jest to thriller młodzieżowy, czyli już na pierwszy rzut oka wydała mi się niezła. opowiada o nastoletniej jem, która widzi daty śmierci ludzi w ich oczach. jest to nie tylko dar, ale i przekleństwo. już gdy była małym dzieckiem zobaczyła numer w oczach matki, lecz wtedy nie wiedziała co on oznacza. niestety, bumer okazał się datą, a jej matka zmarła - przedawkowała narkotyki. w szkole jem uważana była za dziwadło i sama też się tak czuła. pewnego dnia spotkała nad rzeką chłopaka, z którym chodziła do klasy. po jakimś czasie zaprzyjaźnili się. jakiś czas potem razem poszli  na wagary. wybrali się do londynu. miał to być bardzo udany dzień, jednak kiedy byli pod london eye, jem zobaczyła w oczach wielu ludzi, w tym turystów, że 'ich dzień' właśnie nadszedł. nie mówiąc nic swojemu przyjacielowi, pociągnęła go za sobą i uciekli spod diabelskiego młynu. chwilę potem stała się tragedia. terroryści zrobili zamach na london eye, przez co zgineło wiele osób - w tym te, o których jem wiedziała, że mają dziś zginąć. policja, szukając winnego za zamach, chciała przesłuchać jem i pająka (tak mówiono na jej kumpla), ponieważ widziano ich, jak na chwilę przed zamachem uciekali z miejsca katastrofy. zdecydowali więc wyjechać z londynu i uciekać. mieli sporo pieniędzy, bowiem pająk nie wykonał jakiegoś zlecenia od kumpla, także kasa została u niego. kradli samochody, by móc jakoś się przemieszczać. nie chcieli zwracać na siebie uwagi - mówił o nich cały kraj, byli poszukiwani. jednak pewnego dnia pająk spotkał chłopaka, do którego należały pieniądze. wdali się wtedy w bójkę i zostali zauważeni. po jakimś czasie pająk trafił do aresztu, a jem uciekła. podczas tych wszystkich dni jem i pająk nocowali w lesie, w samochodzie czy też w stajni, wtedy też wyznali sobie miłość i spali ze sobą po raz pierwszy. niestety, jem od samego początku wiedziałą, ze pająk ma już mało czasu, niedługo jego życie miało się skończyć. cóż, wymieniłam tylko trochę z wielu przygód.. w książce cały czas coś się działo, nie było ani chwii nudy. do tego było dużo niepewności i niespodzianek, niezawsze przyjemnych. także książkę bardzo POLECAM!

OPIS : Jak to jest znać daty śmierci wszystkich ludzi na świecie...? Jak to jest wiedzieć, że ukochana osoba umrze już za kilka dni...? To, co widzi piętnastoletnia Jem, to dar, ale i przekleństwo. Numery są w jej głowie. Zna datę śmierci matki. Wie, kiedy w ataku terrorystów na Londyn zginą ludzi. Nikogo nie umie obronić przed śmiercią, więc ucieka - przed rówieśnikami, policją, innymi ludźmi.

15:49, corrupted
Link Komentarze (16) »