Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Blog > Komentarze do wpisu
33. 'ślicznotka' ANDRZEJ KLAWITTER

TYTUŁ : 'ślicznotka'

AUTOR : andrzej klawitter

ROK WYDANIA : 2008

WYDAWNICTWO : telbit

NASZA OCENA : 8/10

NASZE ZDANIE : o książce usłyszałam od znajomej. miałam już ją w rękach w empiku, jednak zrezygnowałam z jej kupna. zaryzykowałam i pożyczyłam ją w bibliotece. książka zaczęła mi się podobać już od pierwszej strony. zaczęła się od meczu piłki nożnej, co jeszcze bardziej zachęciło mnie do dalszego czytania. plusem tej książki jest to, że jest powieścią wielowątkową, tzn. opowiada o wydarzeniach z życia różnych osób, które w taki lub inny sposób są ze sobą powiązane. główną bohaterką książki jest wiktoria, studentka socjologii o nietuzinkowej urodzie, która przyjeżdża do małego miasteczka w wielkopolsce na zbieranie materiałów do jej pracy dyplomowej. podczaj jej pobytu w tym miejscu dowiadujemy się wiele o jej przeszłości, o jej przeżyciach w domu dziecka, o historii jej przezwiska - ślicznotka. nie brakuje również wciągającej fabuły pełnej intryg i przestępstw. książkę POLECAM.

OPIS : W niewielkim miasteczku, gdzie każdy o każdym wie prawie wszystko, współistnieją ze sobą dwa różne środowiska gimnazjalistów i licealistów - miejscowych i tych z państwowego domu dziecka. Wzajemne relacje bohaterów obydwu grup nie są łatwe. Dochodzi do konfliktów, rodzą się intrygi i problemy, i to wcale nie małomiasteczkowe...Pewnego dnia uwagę nastolatków zwraca urocza Wiktoria, studentka socjologii, która przyjechała z Poznania, aby w szkołach zebrać materiał do pracy dyplomowej. Swoją nietuzinkową urodą i tajemniczą osobowością wzbudza zainteresowanie zarówno chłopaków, jak i dziewczyn z obu środowisk - tym bardziej, że jeździ czerwonym Porsche 911. No i... pojawiają się bardzo poważne kłopoty. W intrygującej i trzymającej w napięciu kilkuwątkowej fabule, nie brak dramatyzmu. Autor łamie tabu w ciągle drażliwych kwestiach miłości i seksu wśród młodzieży - nazywa rzeczy po imieniu. Czytelnicy wcześniejszych książek Andrzeja Klawittera na pewno się nie zawiodą. Lektura "Ślicznotki" gwarantuje naprawdę mocne wrażenia!

niedziela, 19 grudnia 2010, corrupted

Polecane wpisy

  • 43. 'szkoła dla blondynek' KIERAN SCOTT

    TYTUŁ : 'szkoła dla blondynek' AUTOR : kieran scott ROK WYDANIA : 2006 WYDAWNICTWO : znak PRZEKŁAD : rafał śmietana NASZA OCENA : 10/10 NASZE ZDANIE : książka b

  • 42. 'pośredniczka : nawiedzony' MEG CABOT

    TYTUŁ : 'pośredniczka : nawiedzony' AUTOR : meg cabot ROK WYDANIA : 2005 WYDAWNICTWO : amber PRZEKŁAD : aleksandra januszewska NASZA OCENA : 9/10 NASZA OPINIA :

  • 41. 'szalone życie rudolfa' JOANNA FABICKA

    TYTUŁ : 'szalone życie rudolfa' AUTOR : joanna fabicka ROK WYDANIA : 2002 WYDAWNICTWO : W.A.B. NASZA OCENA : 2/10 NASZE ZDANIE : książka ta ma, z tego co wiem,

Komentarze
Gość: Xx Zaczytana xX, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/12/19 18:07:08
kobieto, to dopiero początek ;D
-
2010/12/19 18:22:49
Ciekawa jestem czy i mi ta książka się spodoba. Swoją drogą, to nie wiem, czy szukałaś u nie recenzji książek pana Andrzeja, które sama miałam okazję przeczytac?

A poznaliśmy się na drodze mailowej i Facebookowej

Pozdrawiam Lena
-
Gość: Librairie, *.adsl.inetia.pl
2010/12/19 19:24:32
Ślicznotka - intrygujący tytuł, lecz książka chyba nie dla mnie.

Mam pytanie, i mam nadzieję, że za nie nie dostanę po głowie. Dlaczego "nasza opinia"?
-
Gość: hiliko, 87.204.211.*
2010/12/19 20:14:45
Mnie się książka bardzo podobała, ale czytałam ją jakieś 2 lata temu:)
-
Gość: Futbolowa, *.realestate.net.pl
2010/12/20 13:01:38
Oooo proszę, coś zdecydowanie dla mnie - zaraz przetrzepię uczelnianą bibliotekę w poszukiwaniu tej pozycji :)
-
Gość: hiliko, 87.204.211.*
2010/12/20 19:49:40
Aaa. - Librairie, zadawałam to samo pytanie jakieś dwa tygodnie temu, bo też mi się to wydało dziwne:)