Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Blog > Komentarze do wpisu
16. 'król złodziei' CORNELIA FUNKE

TYTUŁ : 'król złodziei'

AUTOR : cornelia funke

ROK WYDANIA : 2003

WYDAWNICTWO : egmont

PRZEKŁAD : anna i miłosz urban

NASZA OCENA : 10/10

NASZE  ZDANIE : według mnie świetna książka. nie mogłam się od niej oderwać ani przez chwilę.. a czytałam ją w wakacje. no i moim ulubionym bohaterem na zawsze będzie Prosper! naprawdę POLECAM. ;)

OPIS : Dwaj bracia, Bo i Prosper, po śmierci matki uciekają przed swoją ciotką. Estera chciałaby zatrzymać tylko młodszego Bonifacego, a starszego odesłać do szkoły z internatem. Rodzeństwo postanawia zostać razem i wyruszają z Hamburga do odległej Wenecji. Do miasta, które w opowieściach mamy jawiło się jako baśniowa kraina, pełna skrzydlatych lwów i rżących koni. Niestety, rzeczywistość, przed którą zostają postawieni chłopcy przerasta zdecydowanie siły dwojga dzieci. Z pomocą przychodzi tajemniczy Pan Złodziei, który daje im kryjówkę. Mieszka tam już troje innych uciekinierów z domów. Dzieci znajdują przyjaciół, nie muszą martwić się o dach nad głową, a o resztę dba Pan Złodziei, który co pewien czas przynosi łupy ze swoich zuchwałych włamań. Mali uciekinierzy sprzedają je u chytrego i chciwego handlarza antykami, a za otrzymane pieniądze kupują jedzenie i inne potrzebne rzeczy. Sielanka trwałaby prawdopodobnie jeszcze długo, gdyby nie ciotka chłopców. Estera Hartlieb pchana chęcią posiadania Bo przybywa do Wenecji i zatrudnia detektywa Wiktora. Wiktor szybko wpada na trop grupy, która pracuje właśnie nad niezwykle hojnym zleceniem tajemniczego Conte. Za pięć milionów lirów mają ukraść drewniane skrzydło lwa. Obecna właścicielka skrzydła postanawia pomóc małym włamywaczom i opowiada im historię niedoszłego łupu. Gdy wydaje się, że wszystko zmierza do szczęśliwego końca policja znajduje Bo. Zaskakująca historia skrzydła, pomoc detektywa i gwałtowne zwroty akcji prowadzą do zakończenia, którego nikt z nas się nie spodziewa.

poniedziałek, 06 grudnia 2010, corrupted

Polecane wpisy

  • 43. 'szkoła dla blondynek' KIERAN SCOTT

    TYTUŁ : 'szkoła dla blondynek' AUTOR : kieran scott ROK WYDANIA : 2006 WYDAWNICTWO : znak PRZEKŁAD : rafał śmietana NASZA OCENA : 10/10 NASZE ZDANIE : książka b

  • 42. 'pośredniczka : nawiedzony' MEG CABOT

    TYTUŁ : 'pośredniczka : nawiedzony' AUTOR : meg cabot ROK WYDANIA : 2005 WYDAWNICTWO : amber PRZEKŁAD : aleksandra januszewska NASZA OCENA : 9/10 NASZA OPINIA :

  • 41. 'szalone życie rudolfa' JOANNA FABICKA

    TYTUŁ : 'szalone życie rudolfa' AUTOR : joanna fabicka ROK WYDANIA : 2002 WYDAWNICTWO : W.A.B. NASZA OCENA : 2/10 NASZE ZDANIE : książka ta ma, z tego co wiem,

Komentarze
Gość: Elina, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/06 13:17:50
Chciałabym bardzo przeczytać "Króla złodziei" , mam nadzieję, że uda mi się :)
-
Gość: Ola123, *.cnet.gawex.pl
2010/12/06 14:51:57
Jeśli ją gdzieś znajdę to chętnie przeczytam ;)
-
Gość: KamCia, 83.1.238.*
2010/12/06 15:12:39
Czytałam ją i także bardzo mi się podobała, więc również polecam :)